Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proměny sexuality v ženských archetypech

 

4-aspekty.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Proměny sexuality v ženských archetypech

Panny, Matky, Čarodějky a Vědmy 

- v životních etapách

i v ženském měsíčním cyklu

 

prožitková přednáška

 

naposledy na festivalu EZOTERA  25.11.2012

 

 

Objevíme v sobě 4 různé tváře ženy a propojíme je s projevy a proměnami vnímání i prožívání sexuality v různých fázích našeho života i ve fázích ženského měsíčního cyklu v základních 4 ženských archetypech, tak jak je popsala Miranda Gray ve své knize Rudý měsíc - archetyp krásné Panny plné mladistvé dynamické energie, archetyp milující a pečující Matky, archetyp mocné a intuitivní Čarodějky i archetyp moudré vědmy či královny podsvětí propojené s prastarou moudrostí Země.

 

V období před ovulací v sobě žena pociťuje dynamický žár a sílu své sexuální energie. V době ovulace zažívá jemné a láskyplné otevření srdce naplňující ji nekonečným a bezbřehým proudem lásky. V premenstruační fázi se probouzí hlavně její tvořivost, představivost a intuice a obrací se do sebe, do svého nitra, kde slyší volání svého srdce, kde vnímá moudrost svého těla a vnitřním zrakem vidí, po čem v hloubi duše touží – otevřít své tělo lásce, smyslně. Když přichází menstruace, jde ještě hlouběji, propojuje se se vším, co je, touží po splynutí a souznění.

 

Když si žena uvědomí, že v různých fázích svého cyklu chce něco jiného, pomůže jí to uvědomit si, že vlastně může mít všechno, pokud bude žít přítomný okamžik a bude si uvědomovat své aktuální potřeby, dovolí si naplňovat své touhy, dokáže se naplno otevřít tomu, co přichází.

 

Když žena přijme svou cykličnost a začne důvěřovat svému tělu, pomůže jí to tyto potřeby lépe rozpoznávat a také naplňovat nejen v oblasti sexuality, ale i v každodenních činnostech. Bude moci plně využívat darů, možností, příležitostí a schopností, které se jí v každé fázi měsíčního cyklu nabízí. Tak jako se střídá jaro, léto, podzim a zima a každé roční období má své kouzlo, bude moci kouzlit ve svém životě. Bude žít v souladu s přírodou a ve spojení s Matkou Zemí i s Měsícem, ve kterém se na Nebi odráží paprsky Slunce.

 

Božský aspekt ženství je propojen se Zemí a se zemským principem, s Matkou Zemí a tudíž i s jejím Měsícem. Stejně jako ve středu Země se nachází zemské jádro, ve středu ženského těla se nachází ženské lůno, na které se soustřeďuje celosvětová společná meditace Požehnání ženského lůna, jíž je Miranda Gray iniciátorkou.

 

Sexualita je jednou z oblastí, na kterých si můžeme všímat, jak máme propojená základní energetická centra v našem těle –  Když bude alchymistický Kotlík našeho lůna naplněn zemskou energií, může energie stoupat tělem vzhůru a aktivovat Pohár v našem srdci, který se může naplnit světlem posvátného ženství a aktivuje v mozku naši Hvězdu a tím slaďuje hormonální systém a otevírá naši spiritualitu. Když pochopíme tuto vnitřní alchymii, můžeme se stát Grálem pro esenci posvátného ženství.

 

 

Více o ženských proměnách v měsíčním cyklu jsem napsala v záložce

Žena a měsíční cyklus


O proměnách sexuality v ženských archetypech si můžete přečíst také v těchto článcích Mirandy Gray, které jsem přeložila.

Uvolněte 4 druhy své sexuální touhy

Proč muži nechápou a nedostanou ženy

4 fáze, 4 archetypy - Panna, Matka, Kouzelnice, Baba

 

 

Náhledy fotografií ze složky Moje obrázky