Jdi na obsah Jdi na menu
 


Měsíční kouzlo pro dívky

18. 10. 2012

Měsíční kouzlo pro dívky

  

Všímáš si, že máš období, kdy máš chuť jít ven s přáteli, a jindy se zase jen chceš zavřít ve svém pokoji a skrýt se před světem?
Zjišťuješ, že některé týdny je pro tebe jednodušší se soustředit a jiné týdny jsi opravdu zasněná?
Některé týdny si připadáš něžná a šťastná a jiné zase protivná a nevrlá?
To vše jsou účinky měsíčního kouzla, které proudí tvým tělem!


Během dospívání tvé tělo vytváří měsíční cyklus a dochází k "měsíčnímu" krvácení.

Měsíční kouzlo může ovlivnit to, jak se cítíš, myslíš a chováš během svého menstruačního cyklu a pokud víš, co se děje a proč, tak to pro tebe může být mnohem méně matoucí.


Měsíční kouzlo se projevuje jako kouzlo čtyř různých žen, z nichž každá souvisí s jinou fází měsíce a s jiným typem měsíčního zvířete.

 

Bojovnice mladého měsíce:
Představ si ženu bojovnici s loveckými psy, lukem a šípy! Díky jejímu měsíčnímu kouzlu se cítíš silná a sebejistá, máš spoustu energie a velmi dobře se dokážeš soustředit a vstřebávat informace. Toto měsíční kouzlo je jako silný a ochraňující jednorožec. Přichází po ukončení tvého měsíčního krvácení.


 

Společnice úplňku:
Je krásná dobrá víla, něžná a milující. Díky jejímu měsíčnímu kouzlu si připadáš pečující a ráda pomáháš svým přátelům i rodině. Je s tebou zábava, jsi stále na telefonu a ráda nabízíš pomoc. Představ si toto měsíční kouzlo jako veselou a pečující vydru. Tato kouzlo přichází v době, kdy se ve tvém těle uvolňuje vajíčko.

 

Kouzelnice starého měsíce:
Představ si hodnou čarodějku nebo kouzelnici, která pomáhá hrdinkám v pohádkách. Její měsíční kouzlo tě naplňuje emocemi a velkou citlivostí. Můžeš si připadat uštěpačná a podrážděná, ale můžeš také zažívat vnitřní vhled a výbuchy tvořivosti. V lidových vyprávěních se hodná čarodějka často mění v citlivou a intuitivní kočku. Její kouzlo nastává v týdnu předtím, než začne měsíční krvácení.

Moudrá žena temného měsíce (novoluní):
Moudrá žena je ráda sama a v tichu. Díky jejímu měsíčnímu kouzlu se můžeš cítit méně společenská a hodně zasněná. Můžeš si připadat klidná a jemná. Hluboce uvnitř víš, co je správné a co bys měla udělat. Představa fyzického cvičení je ti nepříjemná! Představ si, že kouzlo moudré ženy je jako moudrá stará sova. Její kouzlo přichází s tvým krvácením.

 

Zkus si všimnout, kdy cítíš měsíční kouzlo těchto žen. V průběhu měsíčního cyklu budeš mít pocit, jako by jsi v každém svém cyklu zažívala tyto čtyři typy měsíčního kouzla. Můžeš si najít fotky těchto zvířat nebo žen a vystavit si je někde ve svém pokoji, aby ti připomínaly měnící se měsíční kouzlo v tobě. Měsíční kouzlo můžeš v sobě přivítat i takto:

 

Bojovnice / Společnice / Kouzelnice / Moudrá ženo

(vyber podle příslušného období)

 

 Vítej

 Mladý měsíci, úplňku, starý měsíci, temný měsíci

 

 V měsíčním proudu, v záři života

 Sešli ke mne své požehnání!“

 

 
Je úžasné to vyzkoušet v noci, když vidíš měsíc na noční obloze.

Miranda Gray

 

Překlad:

Gabriela Kolátorová

a Eva Deva Shakti www.mesicnibohyne.estranky.cz

Článek v původním znění: www.mirandagray.co.uk/pdfs/miranda-gray-moonmagicforgirls.pdf

 

 

Náhledy fotografií ze složky Moje obrázky